Способи обробки натурального каменю – габро та граніту

106

За довгі століття розвитку кам’яної промисловості винайдено різні способи обробки граніту. Вибір технології залежить насамперед від того, де застосовуватиметься готовий виріб. Наприклад, полірована плитка використовується для підлоги всередині приміщення. Бучардована чи термооброблена – для мощення доріжок або облаштування вуличних сходів.

Способи обробки граніту: бучардування, термообробка, полірування та інші

Залежно від мети застосування та способу обробки граніт буває наступних видів:

  • Бучардований граніт виходить у процесі обробки натурального каменю спеціальним інструментом. Поверхня рівномірно шорстка, нерівна, рельєф до 5 мм. Такий граніт особливо підходить для зовнішніх робіт, де застосування полірованого каменю небажане: для вимощення доріжок, зовнішніх сходів, пандусів і таке інше. На такій поверхні не ковзає взуття, а ще бучардований граніт стійкий до зношування.
  • Термооброблений граніт . Поверхня зі слідами лущення виглядає трохи «оплавленою», що дозволяє проявити колір і структуру каменю. Застосовується для зовнішнього облицювання сходів та майданчиків, мощення доріжок та тротуарів.
  • Пиляний граніт є нерівномірно шорстким. Нерівності рельєфу – до 2 мм, добре видно колір та малюнок каменю. Пиляний граніт зазвичай повторно обробляється іншим способом – або полірується, або йде на термообробку. У пиляному вигляді зазвичай поставляються сляби для подальшої обробки.
  • Шліфований граніт – рівномірно шорсткий, шліфування дозволяє отримати нерівності рельєфу до 0,5 мм. Малюнок каменю дещо згладжений, тому цей прийом не рекомендується для застосування на темному та візерунковому камені. Використовується для влаштування підлог, зовнішніх сходів та майданчиків.
  • Лощений (матовий) граніт дуже гарний, оскільки лощення дозволяє повністю виявити малюнок каменю. Лощення проводиться спеціальними абразивними полірувальними колами. Лощений граніт має “оксамитову” поверхню, без явного дзеркального блиску.
  • Полірований граніт ви зустрічаєте найчастіше – плити для пам’ятників проходять полірування, особливо з лицьового боку. Полірування яскраво виявляє малюнок та колір, надає дзеркального блиску. Плити полірованого граніту небажано використовувати при облаштуванні підлоги, для зовнішніх сходів і майданчиків (без нанесення спеціальної смуги, що бучардується), так як волога полірована поверхня стає слизькою. Такі плити чудово підходять для облицювання фасадів, виготовлення пам’ятників, підвіконь, стільниць.
  • Рустований граніт (з ефектом «скеля») справляє протилежне враження: така поверхня має яскраво виражений рельєф, що імітує натуральний розкол каменю. Використовується для декоративного оздоблення фасадів, а також при оформленні пам’ятників – останніми роками модно робити зворотний бік пам’ятника рустованим.

Особливо цікавого ефекту можна досягти, комбінуючи граніт, оброблений у різний спосіб. Наприклад, можна викласти мозаїку із термообробленого граніту з полірованими елементами.

Будь-який з перерахованих видів граніту ви можете придбати у нашій компанії. Ознайомтеся з прайсами та зателефонуйте нам за вказаними номерами. Доставляємо готову продукцію по Україні та за рубіж!

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті