Догляд за гранітним пам’ятником. Що робити, якщо портрет потьмянів?

101

З часом можна побачити, що портрет на гранітному пам’ятнику стає тьмяним. Це не означає, що фото нанесено неякісно: просто в крихітні пори каменю поступово забивається пил і бруд; тьмяніє портрет і через перепади температури та вологу.

Сьогодні розповімо вам, що можна зробити, щоби портрет на пам’ятнику знову виглядав, як новий.

Основи догляду за гранітним пам’ятником

Догляд за гранітним пам’ятником дуже простий.

Запорука довговічності гранітного пам’ятника – це його правильне встановлення. У потрібний час, коли земля повністю осіла. Якщо потрібно встановити раніше, важливо зробити правильний фундамент. Тоді не виникатимуть тріщини та перекоси.

На пам’ятнику з натурального каменю з часом осідає бруд і пил, можуть бути забруднення й іншого характеру: наприклад, від фарби. Фарбу можна видалити лише розчинником, але він здатний пошкодити полірування. Намагайтеся не зачіпати не забруднені фарбою місця, а після видалення плями обробіть це місце спеціальним воском.

Від пилу, бруду, прилиплого листя та іншого сміття пам’ятник можна просто відмити водою. За бажання додайте в неї трохи звичайного мила. Агресивні засоби для прибирання краще не використовувати. Розводи легко видаляються сухим чистим ганчір’ям.

Важливо: використовуйте миття пам’ятника м’яку ганчірочку або губку, щоб не подряпати поліровану поверхню.

Якщо написи нанесені золотою фарбою, краще їх ще раз не терти, інакше можна просто змити її.

Здається, полірування вже не так сяє, як раніше? Можете придбати поліролі для каменю і трохи оновити обеліск. Вони містять віск та інші спеціальні речовини, і, дотримуючись інструкцій, ви знову зробите пам’ятник сяючим.

У жодному разі не використовуйте для натирання пам’ятника олію чи жир – так ви зіпсуєте виріб.

Як можна оновити портрет на гранітному пам’ятнику?

Якщо портрет здається вам тьмяним (таке може статися багато років після установки), оновити його можна спеціальним засобом. Це окис цинку, або цинкові білила, які можна купити у спеціалізованих магазинах чи через інтернет.

Засіб – це порошок, який використовується в сухому або вологому вигляді. Достатньо просто втерти у портрет чистою губкою або ганчіркою, а потім видалити надлишки.

Що стосується тріщин або сколів, які можуть виникнути через необережність або від дій вандалів, краще, щоб не завдати ще більшої шкоди, звернутися до професіоналів.

Як бачите, гранітний пам’ятник досить простий у догляді. При цьому простояти може століттями, зберігаючи пам’ять про дорогу вашому серцю людину.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті