Чи можна вагітній жінці відвідувати цвинтар?

2 441

Люди дуже люблять вірити у різні «забобони». І мало що так пов’язано із забобонами, як вагітність. Вагітній жінці забороняють все: в’язати, стригтися, дивитися на негарних людей, лякатися… і звичайно ж, навряд чи її пустять на цвинтар.

Адже іноді дуже хочеться відвідати могилки рідних та близьких. Особливо якщо випадає такий день, як батьківська субота  або так звані “гробки” після Великодня. Невже не можна?

Ми спробували розібратися у цьому непростому питанні.

Народні повір’я

Забобони дуже сильні, і в них вірять навіть глибоко віруючі люди, як не парадоксально. Чому ж вважається, що вагітим не можна знаходитися на цвинтарі?

Перше повір’я говорить, що у малюка в утробі ще немає ангела-охоронця. Тому якийсь із злих духів, які обов’язково витають біля такого місця, як цвинтар, може вселитися в ще ненароджену людину.

Друге схоже на перше. Цвинтар – місце для мертвих, тут багато злих сил, які можуть нашкодити мамі та малюку. Аж до того, що «мертва земля» може спричинити викидень, передчасні пологи чи смерть малюка в утробі.

Але це лише забобони! Сучасній розсудливій людині вірити в них безглуздо, не знаходите?

Що кажуть православні священики

Православ’я заперечує всі забобони про духів, злих і добрих. Більше того, церква не вважає, що смерть має негативну енергетику. Людина йде до Царства небесного, «народжується для неба». Тому не треба сильно сумувати і побиватися, і взагалі зневіра – це гріх.

Церква заохочує відвідування могил, участь у поминках та похороні. Це один з обов’язків парафіян – вшановувати пам’ять близьких. Тому відвідувати цвинтар можна і потрібно всім, зокрема вагітним.

Так можна чи ні?

У цьому питанні, як і у всіх інших, потрібно прислухатися до логіки та здорового глузду. Якщо ви хочете сходити на могилку до близьких – сходіть. Якщо цвинтар не викликає у вас негативних емоцій, не гнітить і не лякає, ви спокійні і чудово почуваєтеся, можете спокійно відвідати його.

Якщо ви погано почуваєтеся, і могили вас лякають – тоді краще утриматися. Вам зараз не потрібні зайві стреси.

Також слід бути обережним під час великих свят, як поминальні тижні. Уникайте товкучки та великого натовпу. Справа в тому, що ваш імунітет зараз ослаблений, а серед великого натовпу можуть бути хворі, наприклад, на ГРВІ, люди.

Тож прислухайтеся до себе та вирішуйте – сходити вам на цвинтар чи ні. Для впевненості можете порадитися з лікарем і духовним наставником.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті