Облицювання каміна натуральним каменем: вибираємо правильну породу

72

Якщо ви плануєте будівництво каміна або переробляєте існуючий, перед вами стоїть непростий вибір правильного матеріалу для його облицювання. Потрібно не тільки вирішити, який стиль підходить вам та вашій родині. Облицювання каміна натуральним каменем – це розрахунок вартості матеріалу, складності робіт, та й обслуговування каміна потім, і все це заплутує ще більше.

Щоб допомогти вам визначитися, ми вибрали список ідей для оформлення кам’яного каміна.

Облицювання каміна натуральним каменем: 5 важливих питань

Запитайте себе і дайте чесну відповідь на ці п’ять питань, перш ніж вирушити замовляти камінь і готувати інструменти:

  • Як би ви описали свій камін? Простий? Сучасний? У сільському стилі? Природний? Крутий? Елегантний? Затишний?
  • Який ваш бюджет? Натуральні матеріали дуже різняться за ціною. Подумайте, скільки ви хочете витратити.
  • Хто займатиметься роботою? Деякі камені для каміна легше встановлювати, ніж інші. І, звичайно ж, чим складніше встановлення, тим вища вартість.
  • Наскільки ви готові возитися з обслуговуванням каміна? Після встановлення за камінним порталом потрібно доглядати – очищати від пилу та забруднень. Один камінь чиститься легше, інший – важче.
  • Наскільки міцним має бути камін? Деякі матеріали тріскаються чи ламаються легше, ніж інші. Прийміть до уваги дітей та свійських тварин, приймаючи це рішення.

Популярні варіанти матеріалів для каміна

Якщо ви вже визначилися, які якості повинен мати ваш камін, можете розглянути такі натуральні матеріали:

Вапняк

Якщо ви хочете елегантний камін, вапняк – ідеальний вибір. Можете зробити його простим, або прикрасити хитромудрим різьбленням. Вапняк задає атмосферу спокою та безтурботності, містики та романтики. Дуже м’який, чуттєвий та елегантний натуральний камінь. Якщо ви віддаєте перевагу сільському стилю, виберіть вапняк.

Камінну топку краще брати закриту.

Мармур

Це елегантний натуральний камінь, багатий та красивий. У вашому будинку він допоможе створити атмосферу екстравагантності та багатства. Використовувався протягом багатьох століть у палацах, храмах та для скульптур. Поверхню каменю можна відполірувати або зробити різьблення. При цьому мармур досить легко чиститься, але камінна топка має бути закритою.

Сланець

Якщо ваш стиль — «сільський будиночок», то сланець може бути ідеальним варіантом. Можете зробити кладку нерівними каменями, або застосувати сланцеву плитку. Сланець вимагає регулярного очищення, але при цьому є одним із найдовговічніших матеріалів, крім граніту.

Граніт

Вибирайте граніт, якщо любите мінімалізм та сучасний стиль. Це один з найміцніших каменів, і його дуже легко утримувати в чистоті. Граніт — один із найстаріших, найтвердіших і найсильніших каменів, справді гарний природний камінь із сотнями кольорів та візерунків на вибір. Він символізує силу та довголіття.

Досягнення у сучасному виробництві граніту зробили граніт доступною розкішшю. Готові вироби з граніту різноманітні: від невибагливої ​​елегантності до сміливої ​​заяви “подивися на мене”. Граніт підходить для застосування як у фермерському будинку, так і у сучасному. Потребує герметизації, але може витримати майже все.

Травертин

Дуже універсальний камінь. Травертин може бути встановлений як покладена цегла, якщо ви любите сільський стиль, або у вигляді плитки, якщо сучасний. А якщо хочете зробити камін під старовину – вибирайте вирізані шматочки.

Камінь м’який та ніжний на вигляд, дихає просторістю, заспокоює. Створює в будинку мирну, спокійну та безтурботну атмосферу.

Кварцит

Цей камінь має багату палітру унікальних кольорів. У білих тонах або багатих карамельних, кварцит може додати відчуття прохолодної сучасності або природного тепла. Кварцит пропонує дуже «закінчений», часто формальний вигляд, але він також передає відчуття позачасової розкоші. Широке розмаїття кольорів, візерунків та оздоблення допомагає створити яскравий дизайн каміна, який додає індивідуальності до загального дизайну кімнати.

Був час, коли вогнище в будинку було здебільшого з цегли. Сьогоднішній камін більше про красу, ніж функціональность. Матеріали, з яких він виготовлений, також різноманітні, як і власники самого будинку. Натуральний камінь, який ви вибираєте для каміна, задає основний тон у будинку. І незалежно від того, якому стилю ви віддаєте перевагу, завжди знайдеться матеріал, який допоможе вам відобразити вашу унікальну індивідуальність.

Джерело

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті