Чим можна мити гранітні стільниці та підвіконня?

80

Серйозна помилка – вважати, що раз граніт довговічний, то й доглядати вироби з нього не потрібно. Дійсно не потребують догляду вироби, що пройшли термообробку. Але зазвичай це сходинки та тротуарна плитка, які спеціально обробляються таким чином, щоб витримувати великі навантаження, і не стиратися під тисячами підборів.

Що ж до полірованих виробів – якщо ви хочете, щоб гранітна стільниця або підвіконня максимально довго тішили вас блиском і гладкістю полірування, необхідно застосовувати спеціальні засоби для догляду за ними. Які саме – читайте далі.

Засоби догляду за гранітом: види та застосування

Гранітну стільницю або підвіконня важко подряпати, надколоти або серйозно забруднити. Зазвичай досить елементарного вологого прибирання, але іноді може виникнути необхідність використовувати серйозніші засоби.

На ринку зараз є великий вибір таких засобів.

Умовно їх можна поділити на:

  • Воски;
  • Лаки;
  • Просочення;
  • Чистячі засоби.

Воски полірують та захищають. Виготовляються на основі активних концентрованих речовин і рекомендуються для промислового застосування. Зазвичай восками обробляються гранітні вироби після шліфування липучками. Даний засіб ідеальний для виробів, де потрібно підвищити ступінь остаточного полірування, приховати дефекти на поверхні.

На основі воску можуть виготовляти і рідкі засоби догляду, наприклад, за гранітною підлогою або полірованими сходами. Але суть дії засобу зрозуміла – захист та обробка дефектів.

Лаки застосовуються для створення так званого «мокрого» ефекту, для надання блиску на довгий час та додаткового захисту полірування від пошкоджень, впливу атмосферних явищ.

Просочення являють собою силіконову емульсію для мармуру та граніту. Дозволяють посилити та вирівняти ступінь полірування мармуру та граніту, закрити можливі сліди після обробки абразивами та захистити поверхню від утворення плям. Мають високі водо- та олійно-відштовхувальні властивості. Але зауважте, що не всім видам каменю підходять просочення. Наприклад, для лабрадориту їх використовувати безглуздо – цей камінь абсолютно нічого не вбирає.

До засобів для чищення відносяться шампуні для каменю, очищувачі від воску, спеціальні засоби для видалення забруднень, таких як іржа, фарба і т.п. Натуральний камінь не особливо любить хімію різного роду, тому користуватися навіть спеціальними засобами потрібно дуже акуратно і не часто, щоб не пошкодити полірування. Ідеальні для використання в побуті шампуні – їх склад спеціально розроблений таким чином, щоб забезпечити максимально м’який вплив на матеріал.

Придбати всі ці засоби ви можете у спеціальних магазинах алмазного інструменту , які пропонують продукцію з обробки каменю. Вартість невисока, наприклад, шампунь можна придбати за ціною близько 300 гривень. Вистачить пляшечки засобу надовго, тому що застосовувати його часто не потрібно.

Доглядайте гранітні вироби, і вони будуть радувати око блиском і натуральним яскравим малюнком довгий час.

Популярні статті