Оформлення кухонного фартука • Royal Stone

Оформлення кухонного фартука – скляна мозаїка чи натуральний камінь?

112

Одне зі спірних питань на кухні – це облицювання стіни за раковиною та плитою, яке захищає останню від бризок. Замовники думають про такі фактори, як вартість та технічне обслуговування далі. Скляна мозаїка та природне каміння, таке як травертин, мармур, граніт і кварц – це провідні два варіанти на сьогоднішній день, між якими дуже складно вибрати. У цій статті ми зібрали плюси та мінуси кожного з них, щоб полегшити вам вибір.

кухня зі скляною мозаїкою

Плюси скляної мозаїки

 • Добре виглядає. Скло чудово почувається на кухні. Воно знає, як захопити – стіна буде гладкою, із дзеркальною блискучою поверхнею. Що вже казати про багатство забарвлень! Причому особливість матеріалу така, що навіть тьмяні тони виглядатимуть соковитими за рахунок блиску.
 • Це модно. Скляна мозаїка входить у моду. Вона стала новою альтернативою традиційним матеріалам, таким як натуральний камінь та кераміка. Якщо ви хочете зробити свій будинок або квартиру стильною, або перепродати незабаром, то такою стінкою на кухні ви здивуєте і гостей, і майбутніх покупців.
 • Скло відносно легко чистити. Гладку скляну поверхню легко чистити. При цьому вам не потрібно вибирати спеціальні миючі засоби. Але якщо мозаїка включає включення з каменю або металу, то чищення може стати складніше в рази.

Мінуси скляної мозаїки

 • Це дорого. Можливо, вам доведеться розбити скарбничку при купівлі скляної мозаїки. Загалом вони коштують дорожче, ніж натуральний камінь. Якісні скляні мозаїки рідко коштують менше ніж 100 доларів за квадратний метр. Елітні варіанти за ціною перевищують 500 доларів за м2 . Це дорого навіть для маленької кухні.
 • Може швидко вийти з моди. Довгостроковість сумнівна, коли йдеться про скляну мозаїку. Кольори та візерунки, які зараз знаходяться на піку моди, ймовірно, не будуть такі популярні через п’ять чи десять років, не кажучи вже про те, що самі скляні мозаїки теж мають свій термін служби. Візьміть до уваги ваші довгострокові плани. Якщо ви хочете зробити раз і надовго – мозаїка точно не ваш варіант.
 • Вони рідко унікальні. Зазвичай всі мозаїки в одному варіанті – довгасті кольорові плиточки. Так, деякі проекти є єдиними у своєму роді — особливо ті, що виготовлені вручну чи з використанням авангардних технологій. Однак більшість стилів виконується масово, що виключає фактор новизни. Це вам не натуральний камінь, який сам собою унікальний продукт.
гранітна стільниця на кухні

Плюси природного каменю

 • Камінь дуже привабливий . Якщо ви плануєте зробити перепланування з урахуванням майбутнього перепродажу, зверніть увагу на камінь. Мало того, що граніт та мармур довговічні, вони ще й дуже гарні. А ще – будуть актуальними довгий час, і через 5, і через 15 років.
 • Нема двох однакових плит. Краса натурального каменю полягає в тому, що він ніколи не виглядатиме так само, як у вашого сусіда. Варіація є невід’ємною властивістю каменю, у межах однієї породи та навіть блоку. Всі прожилки, які утворюють візерунок, будуть такими лише у вас. Якщо ви шукаєте щось унікальне, вибирайте граніт.
 • Граніт не коштує всіх грошей світу. Природний камінь, доступний за ціною, це бюджетне рішення. Ви легко можете знайти гранітну плитку за доступною ціною, від 30 доларів за квадратний метр.

Мінуси природного каменю

 • Важче чистити. Не означає, що камінь обов’язково важко очистити. Просто камінь потребує особливого підходу. Ви повинні правильно вибирати засоби для чищення. Природний камінь може знебарвлюватися під впливом певних хімічних речовин. Тепла вода або спеціальний очисник для каменю зазвичай швидко допоможуть позбутися плям.
 • Вимагає додаткового обслуговування. Камені самі собою пористі. Вони, як правило, поглинають жир і воду, без яких не обійтися на кухнях. Тому важливо обробляти камінь спеціальним просоченням кожні кілька років, щоб захистити від жиру та бруду. Деякі власники просто не мають часу або терпіння для цього додаткового обслуговування.
 • Результат може відрізнятися від картинки. Природний камінь непередбачуваний. Є велика ймовірність, що ваша облицьована стінка трохи відрізнятиметься від зразка, який ви бачили у місцевому магазині.

Але якщо вас не лякають труднощі догляду, і якщо ви хочете, щоб задня стінка на кухні гармоніювала з гранітною стільницею, тоді тільки граніт. При правильному, дбайливому відношенні ваша кухня завжди буде модною, красивою та затишною.

Джерело

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті