Відповіді на запитання наших клієнтів щодо реставрації пам’ятника та вибору матеріалу

79

У клієнтів нашої компанії багато питань – як до замовлення пам’ятника та іншої гранітної продукції, так і після. Ми намагаємося проконсультувати телефоном, щоб ви змогли зробити правильний вибір, даємо відповіді на часті запитання на сайті. Деякі ситуації опишемо також у цій статті.

Яку бруківку краще брати: пиляну чи колоту?

І пиляна, і колота бруківка однаково міцні і довго прослужать вам. Тут уже справа смаку: подобається вам дизайн «під старовину» чи сучасніший. Доріжка з пиляної бруківки буде більш рівною і зручною (особливо для жінок на підборах), але укладати таку бруківку трохи складніше.

Як відреставрувати пам’ятник, пошкоджений вандалами?

Потрібно насамперед дивитися на характер та силу пошкоджень. Якщо пам’ятник сильно розбитий, є тріщини та сколи, доведеться замінити його. Дрібні пошкодження можна обережно заполірувати (тільки не самі, викликати спеціаліста!). Фарбу можна змити розчинником, дуже акуратно, щоб не пошкодити полірування.

Чим приклеїти лампадку до надгробної плити?

У спеціалізованих магазинах продається двокомпонентний клей для каменю. Ним можна приклеїти лампаду чи вазу до надгробної плити. Перш ніж приклеювати, поверхні потрібно добре очистити та знежирити.

Цей же клей можна використовувати, щоб склеїти кам’яну вазу, яка тріснула. Щоправда, слід від тріщини все одно залишиться.

Чи можна змінити портрет на гранітному пам’ятнику?

Як то кажуть, «будь-яка примха за ваші гроші». Але щоб не переробляти портрет, постарайтеся ще до замовлення гранітного пам’ятника підібрати хороше фото покійного, бажано портретне або з документів. Наша компанія зазвичай надсилає клієнтам відретушоване фото, яке наноситиметься на стелу, на схвалення. «Перебити» потрет потім можна, але для цього стелу потрібно буде знімати і везти назад до майстерні. Камінь відполірують та нанесуть портрет по-новому.

Ще варіант – запросити майстра ручного гравіювання по каменю. Якщо можна – він зробить зміни (а можна це далеко не завжди).

Але все це – ще одна трата грошей та часу, тому краще зробити добре одразу.

Що робити, якщо перекосилася стела?

Спочатку краще відповісти на запитання – чому вона перекосилася? Варіантів три – або її встановлювали своїми руками, або установкою займалася непрофесійна бригада, або поспішили встановити пам’ятник до того, як земля на могилі осіла. Пам’ятник потрібно демонтувати, по-новому заливати основу та встановлювати заново. Якщо якісь елементи тріснули (зазвичай при осіданні чи зсуві ґрунту тріскаються квітники), їх треба замінити. Щоб не допускати подібного, не поспішайте встановлювати гранітний пам’ятник до року після смерті, доки земля активно осідає, і доручайте роботу зі встановлення професіоналам. Пам’ятник коштує недешево, і потребує особливого відношення.

Чи потрібно облицьовувати цоколь, і чим краще це зробити?

Зазвичай гранітний пам’ятник встановлюється на бетонну подушку. Цоколь могили бетонують, а от облицьовувати чи ні – кожен вирішує сам. Краще облицьовувати, тому що бетон має властивість тріскатися, цвісти, покриватися мохом та пліснявою, якщо багато вологи. Та й виглядає облицьований цоколь набагато красивіше, акуратніше. Звичайно ж, найкраще з гранітним пам’ятником виглядає цоколь, облицьований гранітною плиткою.

Якщо у вас залишилися питання щодо замовлення гранітного пам’ятника, гравіювання, установки – пишіть чи дзвоніть нам. Проконсультуємо по усім питанням, що вас цікавлять!

Популярні статті