Міфи про граніт

70

Сьогодні розвінчуємо найпопулярніші міфи та розповідаємо правду про граніт та вироби з нього.

Міф 1. Гранітні вироби бояться високої температури

Мовляв, якщо нагріти гранітну плиту або поставити на неї гаряче, підуть тріщини.

Давайте подумаємо: з граніту будували будівлі тисячоліття тому, і багато хто з них пережив не одну пожежу. Граніт – дуже твердий камінь, твердіше за нього тільки алмази. Йому байдуже висока температура, а якщо поставити на кам’яну стільницю гарячу сковорідку або каструлю – точно нічого поганого не трапиться.

А ось на штучний камінь гаряче ставити не можна – тільки спеціальну підставку. Що вже говорити про дерево чи ДСП.

Міф 2. Граніт радіоактивний

Цей міф настільки древній, і настільки міцно засів у головах людей, що суперечки навколо нього спалахують і досі. Навіть серед тих, хто працює з гранітом.

Насправді радон міститься у всьому, у воді, у повітрі і навіть у нашому тілі. Усі ми трохи радіоактивні.

У Сполучених Штатах Америки свого часу проводили масштабне дослідження граніту, що застосовується у будівництві. Результати дослідження показали, що радіоактивність граніту нижча за воду, і він ніяк не може впливати на радіаційний фон приміщень.

Радіаційний фон граніту визначається ще етапі відкриття родовища. Самі подумайте, хто добуватиме свідомо небезпечний для здоров’я камінь? На цьому ж етапі визначаються механічні характеристики граніту, такі як стирання. Кожне родовище отримує паспорт, в якому записано, до якого класу радіоактивності відноситься камінь, що добувається тут, і де його можна застосовувати.

Так ось, практично всі граніти України належать до першого класу радіаційної безпеки, їх можна застосовувати у всіх видах будівництва без обмежень . Виняток – токівський граніт, у нього другий клас, і його не можна застосовувати у внутрішньому облицюванні.

Міф 3. Якщо на граніті з’являються плями, їх не позбутися

Граніт має дуже щільну структуру, і він абсолютно нічого не вбирає. Плямам з’явитися просто звідки. Але якщо добре постаратися, то можна забруднити будь-яку поверхню, і неважливо, з чого вона виготовлена.

Пляму на граніті можна стерти розчином туалетного мила чи знежирювача. А весь догляд за стільницею або підвіконням зводиться до простого вологого прибирання.

Міф 4. Граніт з часом втрачає свій блиск

Так, втратить, якщо не мити. Просто за шаром пилу блиску не буде видно 🙂

А якщо серйозно – граніт полірується до дзеркального блиску спеціальним інструментом. Щоб пошкодити полірування, потрібно дуже постаратися, але навіть у такому разі можна відреставрувати виріб, щоб він блищав, як першого дня.

Перші десять-двадцять років можете ні про що не перейматися. Доглядайте гранітну стільницю або підвіконня, регулярно робіть вологе прибирання, ставтеся дбайливо – і проблем не буде.

Міф 5. Граніт – це дуже дорого

На ринку будівельних матеріалів є багато різних замінників натурального каменю, в першу чергу штучне каміння. Їхні виробники сприяють поширенню цього міфу.

Граніт має багато різних порід. І деякі справді дорогі – наприклад, елітний лезніковський. Це рідкісна та дуже красива порода, тому ціна на нього висока.

Але інші породи цілком доступні за ціною. Часто можна знайти плити натурального каменю в кілька разів дешевше, ніж штучні плити. Порівняйте самі на дозвіллі.

Граніт – натуральний, безпечний матеріал, який доступний за ціною та простий у догляді, довговічний та красивий. 

Не вірте міфам.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті