Правила встановлення огорожі на цвинтарі

126

Один із обов’язкових елементів благоустрою поховання – це огорожа. Вона найчастіше несе декоративну функцію, а також позначає межі ділянки. Таке невелике загородження нездатне зупинити вандалів, а ось прикрасити собою місце поховання – цілком.

Які ж стандартні розміри огорож на цвинтарі, які правила на них поширюються — поговоримо в цій статті.

Чи можна виходити межі ділянки?

Перш ніж ми перейдемо до стандартних розмірів, уточнимо це питання, яке часто задають наші клієнти (особливо ті, кому потрібна установка пам’ятника під ключ). Це питання потрібно спочатку уточнити в адміністрації цвинтаря. Загалом виходити за межі ділянки заборонено, тому що ви можете загородити прохід до інших могил. Або (якщо могила вашого родича знаходиться у крайньому ряду) огорожа заважатиме проїзду спецтехніки. Та й сама огорожа може бути пошкоджена у такому разі, наприклад, при розчищенні дороги від снігу.

Тому перш ніж встановлювати пам’ятник із огорожею, столиками та іншими декоративними елементами, потрібно викликати замірника та отримати документи, що дозволяють монтаж. Вони обов’язково мають бути зазначені розміри поховання і максимально допустимі параметри огородження. Виходити за вказані довжину та ширину заборонено. В іншому випадку огорожу можуть демонтувати без попередження.

Стандартні розміри огорож на цвинтарі

Тож які бувають стандартні розміри огорож на цвинтарі?

  • розмір огорожі на одне поховання – 1,8х2 м;
  • розмір огорожі на два поховання – 2х2,5 м.

Повторимося, що це такий собі стандарт, але він може бути різним на різних цвинтарях. Навіть у межах одного міста на різних цвинтарях можуть бути різні стандарти.

Також розміри огорожі можуть змінюватись в залежності від кількості похованих осіб.

Норми монтажу огорожі на місці поховання

Є деякі загальні правила оформлення огорож:

  • для монтажу необхідно отримати письмовий дозвіл адміністрації цвинтаря;
  • не варто декорувати огорожу гострими елементами, що виступають;
  • висота огорожі не повинна перевищувати 0,5 метра;
  • огорожа не повинна заважати проходити до сусідніх ділянок (бажано залишати близько метра вільного простору з кожного боку);
  • огорожа не повинна виходити за межі зазначеної ділянки.

Дуже добре виглядають гранітні огорожі: у них немає гострих виступаючих елементів, вони невисокі, і створюють чудовий ансамбль із гранітним пам’ятником. У нашій компанії ви можете замовити повний комплекс на цвинтарі: гранітний пам’ятник з гранітною огорожею, в будь-якому дизайні, що сподобався вам. Подивитися приклади можна в нашому каталозі.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті