Тонкощі догляду за пам’ятником із мармуру. Як оновити портрет та надписи

142

Мармуровий пам’ятник – це дуже красиво. Він підкреслює особливий статус покійного і виглядає по-справжньому урочисто. Білий мармур передає настрій світлого смутку. Тому в нашій країні багато хто при замовленні надгробного пам’ятника (якщо дозволяють кошти) роблять вибір на користь саме мармурового. Але, незважаючи на інші плюси матеріалу, догляд за пам’ятником із мармуру – справа досить складна.

Насамперед слід зазначити, що мармуровий пам’ятник не такий довговічний, як гранітний. Тому що матеріал набагато м’якший, вимагає герметизації та дбайливого відношення. Так, з мармуру вирізають справжні дива – він податливий, простий у обробці – але такий пам’ятник з роками обвітрюється, написи та малюнки стають нечіткими. А якщо не доглядати його, то ризикуєте отримати щось подібне:

памятник з мармуру

Якщо ви вагаєтесь у виборі – граніт або мармур – просто врахуйте, що граніт довговічніший. А знайти світлий камінь (якщо це основний пріоритет для вас) не проблема. Наприклад, зверніть увагу на покостівський.

Але повернемось до теми. Якщо ви все-таки поставили мармуровий пам’ятник, його потрібно правильно доглядати, щоб максимально продовжити термін його служби.

Правильний догляд за пам’ятником із мармуру

Мармур легко вбирає в себе вологу, пил і бруд, і згодом тьмяніє. Тому потрібно двічі на рік покривати його спеціальними засобами на основі воску. Вони захищають камінь від вітру, вологи та сонця, закривають пори, надають блиску. Після нанесення засобу потрібно добре відполірувати поверхню.

У жодному разі не мийте пам’ятник агресивними миючими засобами. Вони залишать на камені плями, яких потім ви не зможете позбутися. Можете підшукати і купити спеціальний миючий засіб для мармуру, і його слід використовувати з обережністю.

Позолоту (а саме золотою фарбою наносять написи та малюнки на мармуровий пам’ятник) у жодному разі не можна терти. Гравюри та інші зображення можна лише промити водою. Не лякайтеся – мокре зображення потьмяніє, після висихання стане яскравим знову.

Не садіть поряд з пам’ятником квіти та дерева. Вони можуть бути джерелом підвищеної вологості (роса; полив), і камінь покриється пліснявою або мохом.

Взимку рекомендується закрити пам’ятник брезентовим чохлом.

Як відреставрувати малюнки на мармуровому пам’ятнику

З часом малюнки на мармурі тьмяніють, і потрібне їх оновлення. Мармур – дуже вибагливий матеріал, і найкраще, звичайно, звернутися до фахівця – в ідеалі до того, хто робив пам’ятник. Особливо якщо це стосується портрета.

Наноситься малюнок на мармур у кілька етапів:

  • Спершу гравірується спеціальним верстатом;
  • Потім наноситься фарба;
  • Потім фарба фіксується спеціальним закріплювачем.

Напис можна оновити і самим, але діяти потрібно дуже акуратно. Добре вимийте пам’ятник, потім обробіть напис розчинником. Придбайте спеціальну фарбу (можна знайти у спеціалізованих магазинах). Швидко нанесіть за допомогою тонкого пензля фарбу (врахуйте, вона швидко сохне, прямо на пензлику). Потім обробіть закріплювачем, який захистить напис від дощу та сонця.

Як бачите, мармуровий пам’ятник дуже вибагливий і потребує особливого підходу та реставрації з часом. Але за умови правильного догляду буде служити довгий час.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті