Український граніт • Royal Stone

Український граніт. Місця видобутку граніту, найвідоміші гранітні кар’єри

131

В Україні працює багато гранітних кар’єрів, але найвідоміші родовища знаходяться у Житомирській області. Тут видобувають сірий гранодіорит, лабрадорит, габро, червоний лізниковський граніт та інші цінні породи.

Як добувають український граніт

Видобуток граніту – непростий процес. Насамперед тому, що потрібно отримати цілісний блок, без явних дефектів та тріщин.

Ще десятиліття тому камінь в Україні добували досить варварським способом – вибуховим. У породі бурили отвір, закладали вибухівку та підривали. В результаті виходило багато уламків – більших та менших – серед яких вибирали великі блоки та відправляли на подальшу обробку. Але дуже багато сировини пропадало – тільки на переробку в гравій. Та й у самих блоках часто починали йти тріщини після такого «потрясіння».

Нині ж український граніт видобувають методом каменерізу – камінь акуратно вирізують із землі за допомогою спеціального обладнання.

Потім блоки вантажаться спеціальним важким навантажувачем на машину та вирушають на виробництво.

Так ми отримуємо сировину високої якості, цілісну, без тріщин та інших дефектів.

Найвідоміші гранітні кар’єри Житомирської області

“Машбудпроект” – кар’єр, на якому видобувають межиріченський граніт (“межирічка”). Знаходиться у Коростенському районі, село Межирічка. Граніт коричнево-рожевого кольору з різними вкрапленнями дуже цінується як облицювальний, декоративний матеріал. Він не тільки гарний, але й дуже міцний, тому що містить високий відсоток кварцу.

У нашій компанії з такого каменю виготовляють деталі для пам’ятників (огорожі, плитку для цоколя, вази).

Лезниківский кар’єр – саме тут добувають той самий елітний червоний граніт, «лізники», який люблять за його яскравий, насичений колір, та цікаву дрібнозернисту структуру.

Знаходиться кар’єр у Хорошівському районі, с. Червоногранітна (назва села говорить сама за себе).

Розробка родовища розпочалася ще до революції; «всерйоз» вивченням лезниковського граніту зайнялися у 1930 році, тоді ж і створено сучасне підприємство з розробки замість старої артілі.

Головинський кар’єр знаходиться у Черняхівському районі, с. Головине. Тут видобувають лабрадорит – цінну, дуже гарну породу чорного кольору, що відливає синіми, зеленими, іноді жовтими кольорами.

Якщо вірити легенді, то вперше напрочуд гарний камінчик з райдужним переливом знайшов орач на своєму полі. Першу розробку лабрадориту організували 1894 року.

У Головиному видобувають не тільки лабрадорит – тут розробляють родовища габро, який за красою та якістю мало чим поступається букінському.

Покостівський кар’єр знаходиться у селі Покостівка Житомирського району. Тут видобувають сірий камінь – гранодіорит, відомий високою блоковістю, міцністю, відмінними показниками зносостійкості та стирання.

Наша компанія також працює з кар’єрами, що знаходяться у с. Кам’яний Брід. Тут проводять видобуток габро – ідеального каменю для будівництва. Тісно співпрацюємо з Лезниківським, Корнинським (Київська область), Межиричівським, Хорошівським кар’єрами.

Якість сировини цих родовищ перевірено на практиці, за довгі роки співробітництва.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті