Виготовлення пам’ятників із граніту: з чого все починається

286

Граніт видобувають на кар’єрах. Найвідоміші кар’єри у нашому регіоні – це у селі Покостівка Житомирського району, у селі Кам’яний Брід, та у Головиному, де добувають красень-лабрадорит.

У кар’єрі від великого кам’яного масиву відколюють великий шматок каменю – блок. Розбирати масив можуть у різний спосіб: вибухом або важкою технікою.

Потім цей блок вантажиться на самоскид та вирушає на виробництво. Кам’яні блоки дуже важкі, і, як правило, розвантажують їх за допомогою крана.

Виробництво гранітних пам’ятників

На самому виробництві блок за допомогою навантажувача перевозять до цеху, де велика пилка – фрез – розпилює його на окремі великі плити, які називають «сляби» (слеби).

Вода використовується не просто так: вона допомагає інструменту розпиляти твердий камінь та охолоджує пилку.

Зі слябів потім на меншій фрезі вирізують плити під розмір майбутньої арки пам’ятника, нарізають квітники, тумби.

Вирізані деталі вирушають на подальшу обробку: зазвичай плити для пам’ятників полірують до дзеркального блиску з усіх боків.

Готова відполірована плита передається далі на художню обробку. Якщо замовили простий прямокутний пам’ятник, на яку потрібно лише нанести портрет – значить, плита віддається в руки художникам по каменю. Якщо ж потрібно вирізати хвилі, нанести фаски, зробити барельєф – над плитою працюють майстри з ручної обробки каменю (у народі – “ручники”).

Вони вирізають різні фігури, надають стелі потрібну форму за допомогою спеціального інфтрументу.

Потім арка передається до рук гравірувальникам, які наносять на камінь портрет та інші малюнки за бажанням замовника.

Після цього пам’ятник готовий. Усі деталі збирають, упаковують та відправляють замовнику.

В середньому на виготовлення одного пам’ятника з граніту йде від двох тижнів до двох місяців (складні меморіальні комплекси можуть виготовлятись і довше).

У нашій компанії ви можете замовити гранітні пам’ятники будь-якої складності: прості одинарні, для двох, сімейні. Надсилаємо по всій Україні перевіреними, надійними службами доставки.

Звертайтесь – будемо раді допомогти вам.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті