З яких частин складаються ритуальні пам’ятники?

565

Більшість людей помилково вважає, що ритуальні пам’ятники з граніту – це лише видима їх частина, де знаходиться портрет і епітафія. Це не так. У цій статті ми розповімо, з яких основних частин складається гранітний пам’ятник, адже від розмірів та кількості цих елементів залежить підсумкова вартість виробу.

Ритуальні пам’ятники з граніту – не лише плита з портретом

Гранітні пам’ятники складаються із трьох основних частин:

  • Стела, або обеліск;
  • Підставка (тумба);
  • Квітник (клумба).

Стела – це саме та сама видима частина пам’ятника, на яку наноситься портрет покійного (або тільки ім’я, прізвище – за бажанням клієнта), та інші зображення. Зараз, наприклад, часто зображають на звороті стели портрет покійного на повний зріст, або пейзажі, або ангела тощо. Стела може бути будь-якої форми, найпростіші – прямокутні, овальні, у формі так званого вітрила. Обеліск прикрашають вигадливим гравіюванням та рельєфними зображеннями. Ця частина пам’ятника може бути виготовлена ​​з комбінації граніту різних кольорів: чорного з червоним, чорного з сірим та інших. Все залежить від побажань замовника та фантазії дизайнера. Ви можете побачити приклади різних оригінальних рішень на вітрині нашого сайту.

Тумба, або підставка – це частина пам’ятника, на яку встановлюється стела. Зазвичай це прямокутний полірований камінь. Тумб може бути кілька, вони бувають різної форми та різного кольору. Іноді ПІБ померлого, дати народження та смерті наносять на тумбу, а не на стелу.

Від правильної установки підставки залежить, як довго простоить ваш пам’ятник загалом, адже саме вона несе на собі вагу обеліску.

Квітник – третій елемент пам’ятника; у свою чергу складається із гранітних балок. Ними, цими балками, ніби обгороджується місце безпосереднього поховання. Все частіше використовують ще й гранітну надгробну плиту, яка закриває землю. Це дозволяє полегшити догляд за могилою. Іноді землю закривають лише частково, залишивши місце під невелику клумбу.

Декоративні елементи для гранітного пам’ятника

Доповнити гранітний пам’ятник можна декоративними елементами:

  • гранітними вазами. Бувають різних форм, з гравіюванням і без, різного кольору. Доповнюють ансамбль, дозволяють гарно поставити квіти.
  • столиками та лавками з граніту. Це скоріше не прикраса, а необхідність; але деякі столики можна сміливо назвати витвором мистецтва.
  • огорожу з граніту, з прикрасою у вигляді гранітних куль, кубиків (або без них).

Часто територію довкола могили викладають гранітною плиткою. Це завершує загальний ансамбль та спрощує догляд за місцем поховання.

Наша компанія виготовляє все необхідне для оформлення могил: пам’ятники, вази, облицювальну плитку. Команда професіоналів може встановити гранітний пам’ятник за короткий термін.

Будемо раді допомогти вам!

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті