Як облицювати камін натуральним каменем

73

Камін із граніту – це красиво. Це безпечно, тому що матеріал екологічно чистий. Вся ця краса зробить вітальню у вашому будинку по-справжньому затишною та багатою.

Але ви й самі це все розумієте. Залишилося розібратися в тонкощах – яку вибрати топку для гранітного каміна? Як встановити камінний портал?

Камінні портали з граніту

Каменю не страшний вплив високої температури, і камін із граніту практично вічний. Камінний портал може прослужити вам до 500 років (аби будинок вистояв стільки).

Але важливо правильно вибрати камінну топку. Вона може бути відкритою та закритою.

Звичайно, переважно віддають перевагу відкритій топці. Відкритий вогонь, романтика! Дров можна підкинути, поворушити вугілля, насолоджуючись гарячим чаєм, сидячи в кріслі. Але слід розуміти, що вся ця краса трохи непрактична – ККД відкритої топки нижче, ніж закритої (30% проти 70%). Якщо є альтернативні способи обігріву приміщення – чому б і ні?

Якщо ж ні – варто подумати про закриту топку. Тим більше, сьогодні випускають моделі з дверцятами з вогнетривкого скла, і поспостерігати за вогнем, що манить погляд, можна і через них. Закрита топка облицьовується гіпсокартоном, потім проводяться роботи з монтажу порталу.

Натуральним каменем облицьовується так званий портал каміна. Грубо кажучи, його зовнішня частина.

Тут теж є свої тонкощі: портал з каменю може бути цілісною конструкцією, або ж камінний портал можна просто облицьовувати гранітною плиткою.

Якщо портал цілісний, його установку краще довірити професіоналам.

Облицювання каміна гранітною плиткою

Якщо ви вирішили облицьовувати камін гранітною плиткою, провести необхідний спектр робіт ви можете і самостійно.

Для цього потрібно ретельно підготувати поверхню – вона має бути ідеально рівною. Потім важливо приготувати добрий розчин – не забувайте, що граніт досить важкий камінь.

Перш ніж розпочинати кладку, потрібно добре підготувати всі деталі. Розкладіть візерунок спочатку на підлозі, щоб переглянути, чи всі деталі підходять за розміром. Можливо, доведеться виконати підгонку окремих елементів.

Класти камін потрібно з кута конструкції, причому з найбільшої деталі. Щоб кладка була більш натуральною, чергуйте тонкі елементи з товщими деталями.

Поки розчин повністю не засох, видаліть його надлишки. Після повного застигання можна обробити шви.

У нашій компанії ви можете замовити як плитку для облицювання каміна, так і цілісний камінний портал з ексклюзивним дизайном. Звертайтеся за номерами телефонів за детальною консультацією.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті