Як організувати похорон? • Royal Stone

Як організувати похорон?

73

Коли помирає близька людина, ніколи читати статті в Інтернеті. Але можливо, цей матеріал допоможе вам вчинити правильно в таку важку хвилину, якщо немає у кого запитати поради.

Документи. Що потрібно зробити насамперед?

Якщо людина померла в лікарні, співробітники установи самі доставлять її до моргу. Додому краще викликати швидку допомогу, або сімейного лікаря, який напише висновок про смерть.

Із висновком лікаря вам потрібно піти до РАГСу. Там вам видадуть спеціальну довідку, яку потім потрібно подати до пенсійного фонду чи соціальної служби. На її основі вам виплатять допомогу на поховання. Допомога зазвичай виплачується у поштовому відділенні.

Також РАГС видає свідоцтво про смерть. Врахуйте, що у вас заберуть паспорт покійного, і якщо хочете зберегти фото з паспорта, відскануйте його заздалегідь.

Висновок лікаря та копія свідоцтва смерті знадобляться вам у ритуальній службі для оформлення місця поховання на цвинтарі.

Якщо померлий (і ви) сповідував православну віру, вам потрібно замовити відспівування в церкві.

Православні звичаї, пов’язані з похороном

Згідно з православними віруваннями, 3-й, 9-й та 40-й день після смерті – особливі дні для душі. Саме в цей день треба прийти до церкви, відслужити панахиду, помолитись за упокій. Ви можете почути, що потрібно робити обід або приходити на цвинтар за день до або після цього – це неправильно. Потрібно все робити саме у ці дні, виняток – якщо справді не виходить.

Потрібно замовити літургію чи сорокоуст, щоб про померлого (новопреставленого) молилися в церкві щодня, всі 40 днів після смерті.

Моліться вдома. Приходьте на цвинтар. Це найкраще, що ви можете зробити зараз.

Що одягати на похорон?

На похорон традиційно одягають темний (чорний або темно-синій) одяг. Чоловіки – суворий костюм. Жінки – сукні чи спідницю нижче коліна. Уникайте яскравих, помітних прикрас з камінням (можна надіти тільки щось невелике з чорного агату, він вважається жалобним каменем).

Які квіти нести на похорон?

На похорон несуть червоні, білі та жовті квіти: гвоздики, троянди, хризантеми. Можна принести ті, що любив покійний.

У наших краях прийнято нести парну кількість квітів. Але якщо букет великий, з гілочок, то кількість можна не рахувати.

Коли забирають вінки з могили?

Після поховання на могилу укладають вінки. Це знак поваги та любові до померлого. Вінки зазвичай прибирають із могили через сорок днів, але строгих церковних правил із цього приводу не встановлено. Якщо вінки втратили свій вигляд (вигоріли, витріпалися), можна поступово прибирати їх і раніше.

До року, щоб могилка виглядала доглянутою, можна накрити її спеціальним надгробком із штучних ялинових гілок.

Поки земля на могилі не осіла, заливати основу та ставити пам’ятник не рекомендується. Є великий ризик того, що цоколь трісне чи пам’ятник перекоситься, з’їде.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті