Як відрізнити натуральний граніт від штучного? • Royal Stone

Як відрізнити натуральний граніт від штучного?

163

Шахраї зараз зустрічаються у всіх сферах, і від обману не застраховано ніхто. Найчастіше обман ґрунтується на найпростішому бажанні замовника – бажанні заощадити; за недорогою ціною вам можуть “впарити” не зовсім те, що ви хотіли. Наприклад, не натуральний граніт, а штучний аналог. Сьогодні розповімо вам як відрізнити натуральний граніт від штучного. Не дайте себе провести!

Особливості натурального граніту

Перш ніж приступати до відмінностей, хотілося б трохи зупинитись на особливостях натурального каменю – граніту.

Це гірська порода, що утворилася мільйони років тому шляхом застигання вулканічної лави. Граніт дуже міцний, обробити його можна лише алмазом – найміцнішим мінералом на землі.

Використовувати граніт у будівництві почали дуже давно. З каменю споруджували стародавні замки та укріплення, будували дороги, які використовуються навіть досі, через тисячоліття.

Натуральний камінь має зернисту структуру. Залежно від розміру «зерен» розрізняють породи:

  • Дрібнозернисті ( покостівський граніт );
  • Середньозернисті (лезніковський);
  • Крупнозернисті (капустинський, корнінський граніт).

Малюнок у натурального каменю теж може бути різним. Є прожилкові породи, візерунок у яких складається з безлічі дрібних і великих прожилок, є шаруватий. Найвище цінується однорідний камінь із рівномірним малюнком – наприклад, букінський габро. Якщо малюнок рівний, це вважається каменем найвищої якості, на такому чудово виглядає гравіювання

Міцність – це найголовніша характеристика натурального каменю. Жоден штучний аналог не прослужить вам так довго, як виріб із натурального граніту. На пам’ятники та стільниці з українського каменю дають гарантію не менше 25 років, але насправді вони можуть спокійно прослужити ціле століття.

Але вам не потрібно чекати 100 років, щоб перевірити, чи натуральний камінь вам продали чи ні. Відрізнити підробку можна в інший спосіб.

Як відрізнити натуральний граніт від штучного?

Спершу хочеться прояснити, звідки власне беруться підробки. Справа в тому, що видобуток та обробка натурального каменю – справа непроста і дорога. У результаті готовий виріб теж не може коштувати дешево. Тому на ринку для любителів економії з’явилися різні замінники та аналоги натурального каменю, які часто можуть коштувати ще дорожче.

Працюють і постачальники з Китаю, видаючи свою продукцію за карельський граніт. Хоча насправді китайський граніт – це сієніт, зовсім інша порода, яка набагато м’якша і недовговічна. Справжній габро з Китаю коштує ще дорожче за карельський, тому що родовища його виснажені, а за якістю не поступається габро-діабазу.

Натуральний граніт насправді відрізнити не так вже й важко.

  1. Прикладіть руку до поверхні плити. Справжній граніт холодний, і поступово нагрівається від дотику. Штучний швидко нагріється від вашої долоні.
  2. Натуральний камінь неможливо подряпати монетою. Штучні аналоги здебільшого швидко покриються подряпинами від зіткнення з металом.
  3. Справжній граніт – матовий. Навіть полірований до дзеркального блиску, він не так гратиме глянцем, як штучний камінь.
  4. У натурального граніту рідко буває однорідний малюнок (тільки у рідкісних, дорогих порід). У штучного каменю візерунок повторюватиметься, буде до нудотного однаковим і рівним.

Але найголовніше – вас має насторожити ціна. Якщо вам пропонують дешевий пам’ятник із граніту, або плитку, або стільницю — відразу прицініться по кількох фірмах, і поцікавтеся, чого така низька ціна. Це або брак, або залишки з минулих років (питання – чому не продали? Зазвичай робиться все на замовлення), або несправжній камінь. Натуральний граніт не може коштувати дешево – це сама по собі цінна порода, дорого коштує його видобуток та обробка.

Не дайте себе обдурити. Замовляйте у виробника, і особисто контролюйте якість товару, що вам пропонується.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті