Як відреставрувати пам’ятник на цвинтарі

126

Хоча граніт і дуже міцний камінь, але через якийсь час ви можете помітити, що плита втратила свій блиск, можуть з’явитися тріщини чи сколи.

Чому так відбувається?

  • через неправильний догляд;
  • пам’ятник пошкодили (упало дерево, попрацювали вандали).

В обох випадках слід провести реставрацію пам’ятника. Роботи щодо відновлення залежать від характеру та серйозності ушкоджень.

Які види робіт проводяться з реставрації пам’ятника

Часто починають займатися реставрацією пам’ятника, не зважаючи на такі речі, як стан самої ділянки. Землю може підмити вода, пам’ятник може просісти разом із землею, може статися знесення ґрунту. Не додають краси і бур’яни, що густо ростуть, від яких не рятує навіть регулярна прополка.

Починати треба саме з цього.

Обробіть ґрунт від бур’янів спеціальними засобами – гербіцидами. Вже після кількох годин після обробки буде помітний результат, а за 2-3 тижні бур’яни загинуть повністю.

Якщо ділянка «з’їхала», ґрунт перекосився, потрібно вирівняти поверхню. Для цього можна просто досипати землі – правда, таку операцію доведеться повторювати через деякий час.

Якщо місце поховання досить старе та обнесене залізною огорожею, краще замінити таку огорожу на гранітну. Догляд за кам’яною огорожею набагато простіше, та й на вигляд вона гарніша.

Якщо можливості замінити огорожу немає, можна просто упорядкувати її: зачистити від іржі і пофарбувати.

Реставрація пам’ятника з граніту

Тепер можна приступати до безпосередніх робіт над пам’ятником. Виконувати роботи мають лише фахівці, оскільки своїми руками, без необхідних знань, ви можете лише зробити гірше.

Якщо пам’ятник перекосився, потрібно його вирівняти. Часто причиною цього є тріщина в фундаменті або неправильне встановлення надгробка. Зазвичай пам’ятник демонтують, проводять роботи з вирівнювання фундаменту, потім ставлять на місце.

Добре перегляньте всі деталі пам’ятника, перш ніж встановлювати його назад. Ви можете помітити тріщини у гранітних плитах, на які не звертали уваги. Усі браковані деталі краще замінити, інакше через деякий час доведеться все виправляти по-новому.

Дрібні дефекти можуть бути виправлені на місці. Але якщо потрібна серйозна робота, то краще відвезти пам’ятник на виробництво. Сколи та тріщини можуть заполірувати, портрет оновити, можуть додати нові художні елементи за вашим бажанням.

Якщо пам’ятник не підлягає відновленню (наприклад, на стелі дуже глибока тріщина, яка з часом все одно дасть про себе знати), то краще замовити новий.

Не заощаджуйте на матеріалі та на роботі підрядників. Ні коли замовляєте пам’ятник, ні коли його встановлюєте чи реставруєте. Дешево – це у 90% випадків халтура. Ви можете заощадити на стелі, а через рік помітити тріщину на самому видному місці. Таке трапляється часто-густо.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті