Як демонтувати пам’ятник з граніту

65

З пам’ятниками на кладовищі можуть ставатися різні неприємності. Наприклад, можуть пошкодити вандали. Або ж за неякісної установки пам’ятник може з’їхати з місця, тріснути. 

Часто в гонитві за економією люди замовляють дешеві гранітні пам’ятники, які потім виявляються із тріщиною на найвиднішому місці.

Що вже казати про пам’ятники з більш тендітних матеріалів – мармуру, крихти, гіпсу. Вони швидко втрачають свій вигляд та руйнуються.

У такому разі потрібно замінити старий пам’ятник на новий. Старий просто забирається, тобто проводиться демонтаж пам’ятника.

Як проводиться демонтаж пам’ятника?

Зазвичай всі роботи з встановлення та демонтажу пам’ятників проводять у теплу пору року – з квітня до жовтня. Але ви можете уточнити в адміністрації свого цвинтаря – іноді жорсткого регламенту немає, якщо погода дозволяє, можна й іншим часом.

Для початку вам потрібно викликати на місце поховання спеціаліста зі встановлення та демонтажу. Він оцінить складність робіт та їх вартість.

Зазвичай страждає найбільше стела. Її акуратно знімуть та замінять на нову.

Куди подіти старий пам’ятник?

Старий пам’ятник не викинеш, і на побутові потреби не пустиш – це вважається гріхом. Ви можете заплатити адміністрації цвинтаря за утилізацію старого надгробка. Ще варіант – подарувати плиту тим, хто не так просто з фінансами, щоб вони зробили з неї пам’ятник для своїх рідних.

Ви можете відреставрувати пам’ятник та поставити на місце, якщо стела підлягає реставрації. Наприклад, плиту можна обрізати, по-новому заполірувати.

Також можна закопати пам’ятник на могилі на невеликій глибині, попередньо затерши всі релігійні написи та знаки на ньому.

Чим замінити пам’ятник, що тріснув?

Замовте будь-який пам’ятник на заміну старому, зовсім не обов’язково робити такий, як був. Якщо раніше у вас був пам’ятник з крихти або гіпсу, який просто розсипався з часом – можете замінити на гранітний. Він довговічніший.

Головне – щоб пам’ятник добре виглядав та відповідав правилам, встановленим на цвинтарі. І звичайно ж, прослужив якнайдовше.

Якщо ви хочете замінити старий пам’ятник на новий, з граніту – можете спробувати вибрати новий надгробок з каталогу нашої компанії. 

Замовити консультацію щодо виготовлення пам’ятника, демонтажу та встановлення ви можете за номерами, вказаними на сайті.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті