Як облагородити місце поховання: кілька порад

71

Хочеться, щоб могила близької людини завжди виглядала доглянутою. Це данина пошани покійному, найкраще, що ми можемо зробити для нього зараз: молитися за упокій душі і доглядати могилку.

Як зробити так, щоб могила була доглянутою?

Найпоширеніші проблеми – це бур’яни, зів’ялі квіти, фарба, що вицвітає, різне сміття (листя з дерев восени, наприклад). Все це краси могилі не додає.

Привести могилу до ладу допоможе:

Встановлення гранітного пам’ятника. Дерев’яний або залізний хрест потрібно постійно підфарбовувати – щонайменше раз на рік, – щоб він не втрачав свого вигляду. Мармурові пам’ятники недовговічні та примхливі у догляді. Якщо ви самі живете в іншому місті, або у вас не виходить ходити на цвинтар часто, то встановлення гранітного пам’ятника вирішить відразу багато проблем. Надгробок із граніту довговічний, багато років зберігає свій вигляд. А якщо накрити могилу надгробною плитою, то не потрібно буде висаджувати квіти, і місце поховання завжди виглядатиме акуратно.

Якщо ви залишили місце для квітника, але доглядати за клумбою немає можливості, можна зробити наступне:

  • вирівняти землю, зверху насипати шар піску або відсіву;
  • купити штучну ландшафтну траву (її потрібно небагато, на одну могилу шматка розміром 1*2 метри вистачить, ще й залишиться);
  • накрити землю штучною травою, закріпивши краї залізними скобами (можна зробити самостійно з товстого дроту).

В результаті у вас вийде вічнозелений газон, який не вимагає особливого догляду. Бур’яни не можуть рости, тому що у штучної трави прогумована основа – все, що навіть зможе пробитися крізь відсів та пісок, просто зав’яне. Середній термін гарантії на штучну траву – 3 роки.

Можна вирівняти місце під клумбу, викласти шар піску, а зверху шар великого гравію. Виходить теж акуратно і незвично, але тут може пробиватися трава чи бур’яни.

Виділити могилку, зробити місце поховання зеленим, можна, висадивши по кутах вічнозелені дерева або кущі – наприклад, туї . Але вони вимагають догляду – потрібно вміти правильно їх підрізати, щоб вони росли та набували потрібної форми.

Щоб довкола могили не так буйно росли бур’яни, навесні можна провести обробку гербіцидами .

Встановивши гранітний пам”ятник, зробивши насадження, або використавши штучне покриття, ви зробите могилку доглянутою та акуратною. Це особливо актуально для тих, хто живе далеко і не може часто приходити на цвинтар.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті