Благоустрій поховання: види та приклади

70

Вибір пам’ятника – не фінальний етап упорядкування місця поховання. Родичі хочуть, щоб могила виглядала акуратно, а встановлені елементи стояли довго, не вимагаючи особливого догляду. Для цього необхідний комплексний благоустрій пам’ятника та прилеглої території. 

Плитка із граніту

Один із найнадійніших варіантів – укладання гранітної плитки. Ділянка під пам’ятником заливається бетоном, що забезпечує міцну основу. Після цього укладається плитка із граніту. Щоб місця стиків були надійно з’єднані, використовується двокомпонентний клей, який залишає на плитці розводів і смуг. 

Облаштування гранітної смуги

Влаштування гранітної смуги – бюджетний варіант облагородження поховання. Спочатку здійснюється заливка бетоном, після чого на міцну основу встановлюють пам’ятник та квітник. Надгробок та смуга розділяються невеликим простором, який можна засипати крихтою з граніту. Альтернативний варіант – штучний газон, який не потребує особливого догляду.

Також можна вибрати мощення тротуарною плиткою. Вона викладається без попереднього улаштування бетонної основи – достатньо очистити територію від сміття, підготувати дренаж. Наступним шаром стане плитка, по краю якої – бордюр. 

Облицювання керамогранітом та мармуром

Плитка з керамограніту тонша, менш міцна і вимагає особливих навичок під час укладання. Виріб може тріснути, якщо не приділити достатньо уваги вирівнюванню основи. Під час сильних заморозків ґрунт промерзає, що призводить до появи дефектів на плитці. Тому при використанні такого способу благоустрою території вже незабаром може знадобитися ремонт.

Мармурова плитка виглядає благородніше. Поховання з подібним облицюванням помітні здалеку. Однак є низка нюансів, пов’язаних з пухкістю матеріалу:

  • мармур вбирає воду;
  • усередині збирається пил, бруд, який складно вичистити;
  • волога, що потрапила всередину, взимку замерзає, як результат – з’являються тріщини.

Сліди дощу складно відмиваються, облицювання втрачає первозданний вигляд, тому такий варіант підходить для теплого клімату, де морози та дощові дні – рідкість.

Огорожі з граніту

Фінальною частиною благоустрою поховання є огорожа. Основний показник для вибору огорожі – низька ціна, але необхідно замислитись про відповідність огорожі та матеріалів вже встановлених елементів. 

Для створення гармонійного вигляду благородного граніту та огорожі варто звернути увагу на бордюри з аналогічного матеріалу. Їхня вартість – у рази нижча від огорожі з каменю. Граніт має низку переваг, завдяки яким часто використовується під час благоустрою поховань. Він не вимагає особливого догляду в порівнянні з альтернативними варіантами, а первозданний колір зберігається більш ніж 100 років. Ви можете замовити оптимальний варіант, завдяки якому на території поховання не знадобиться частий ремонт та реставрація.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті