Класифікація гранітних бордюрів

67

Гранітні бордюри давно зарекомендували себе дуже міцний, довговічний елемент дорожнього покриття. Бордюр визначає межу дорожнього полотна, тротуару або клумби, запобігає деформації покриття (особливо якщо це тротуарна плитка).

Гранітні бордюри – невід’ємний елемент при благоустрою доріжок та доріг. Причому саме покриття не відіграє ролі: це асфальт, гранітна бруківка або бетонний ФЕМ.

Переваги гранітних бордюрів:

  • бордюр із граніту дуже міцний: йому не страшні відколи, удари та перепади температури;
  • гранітні бордюри легко реставрувати та демонтувати за необхідності;
  • бордюр із габро або іншого виду каменю практично вічний, і його можна використовувати повторно після демонтажу;
  • можна вибрати будь-який колір каменю – від чорного до червоного та сірого, щоб дорожнє покриття виглядало красиво та акуратно.

Бордюри з граніту можуть бути пиляними, полірованими або термообробленими. Для естетичного вигляду та з міркувань безпеки на край бордюру може наноситися фаска.

Вид гранітного бордюру, що підійде для певного виду робіт, визначають за маркуванням. Гранітний бордюр позначають літерами ГП, де Г – позначає матеріал: «граніт», а П – форму: «прямокутний».

На бордюри часто наносять фаску зріз під кутом 45 градусів на лицьовій частині. Робиться це з міркувань безпеки, а також для кращого вигляду.

Граніт обробляють у різний спосіб, і залежно від цього бордюр теж може бути різним.

Види бордюрів із граніту за типом обробки

Основні варіанти бордюрів із граніту такі:

Полірований. Гладкий блискучий бордюрний камінь із дзеркальною поверхнею.

Пиляний. Бордюр з гладкими, матовими гранями виходить в результаті простої нарізки граніту.

Термооброблений. Бортовий камінь, який пройшов обробку спеціальним газовим пальником. Має рівні, шорсткі грані.

Колотий – із нерівними гранями, зі стилізацією під натуральний, необроблений камінь.

Класифікація гранітних бордюрів

Класифікують гранітні бордюри та за розміром. Кожен такий бордюр має своє призначення.

Гранітний бордюр ГП 1

Розмір – 30*15 см, вага погонного метра – 124 кілограми. В основному використовується для впорядкування газонів, тротуарів.

Гранітний бордюр ГП 2

Розмір – 40*18 см, вага погонного метра – 198 кілограмів. Використовується для оформлення з’їздів, відділення траси у тунелях.

Гранітний бордюр ГП 3

Розмір – 60*20 см, вага погонного метра – 330 кілограмів. Застосовується для відокремлення дорожнього полотна від тротуарів, у тому числі під час будівництва мостів.

Гранітний бордюр ГП 4

Розмір – 20*10 см, вага погонного метра – 55 кілограмів. Використовують для відділення садових доріжок та тротуарів від клумб та газонів.

Гранітний бордюр ГП 5

Розмір – 20*8 см, вага погонного метра – 44 кілограми. Найпопулярніший вид гранітного бордюру, використовується у благоустрою доріжок і тротуарів, відокремлює їх від газонів та клумб.

Бордюри ГП 4 та ГП 5 йдуть без фаски.

Гранітний бордюр ГПВ

Використовується для оформлення з’їздів/в’їздів із тротуару на проїжджу частину. Розмір – 20*15 см, фаска 1 см. Вага – 83 кілограми.

Окрема класифікація є у радіальних бордюрів, тобто закруглених, що використовуються на поворотах тротуарів та доріжок. Вони маркування – ГК, де К – «круглий».

Гранітний бордюр ГК 5

Розмір – 30*15 см, R=500, вага погонного метра – 124 кілограми.

Гранітний бордюр ГК 8

Розмір – 30*15, 124 кілограми. Відрізняється від попереднього радіусом R=800.

Але виробництво гранітних бордюрів не обмежується стандартними розмірами. Бувають ситуації, коли бордюр потрібен унікального розміру або радіусу. Тоді до виготовлення такого виробу залучаються майстри ручного різання по каменю, і ціна такого бордюру на порядок вища за стандартний.

До речі, про ціну. Вона залежить від розміру каменю та породи. Є камені щодо дешеві (габро, покостівський граніт), і дорогі (лезніковський, крупський, маславський).

У компанії Royal Stone ви можете замовити бордюри стандартних та нестандартних розмірів. Працюємо на сучасному обладнанні, тому можемо гарантувати якість готової продукції.

Поставляємо оптові партії гранітних бордюрів до інших країн. Будемо раді співпрацювати з вами!

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті