Як встановити гранітний бордюр самостійно

67

Якщо ви вирішили привести до ладу свою ділянку, прокласти доріжки самостійно – ця стаття для вас. Ми вже розповідали, як класти гранітну тротуарну плитку . Сьогодні пояснимо, як встановити гранітний бордюр своїми руками.

Гранітний бордюрний камінь: види та відмінності

Бордюр служить для обрамлення газонів, перешкоджає змішуванню землі з піском, розповзанню земляного покриву, а також зміцнює кладку тротуарної гранітної плитки.

Якщо ви ще не придбали бордюри, саме час це зробити. Вибір, як правило, стоїть між гранітним та бетонним бордюром. При виборі враховуйте, що гранітний бордюр довговічніший, красивіший сам по собі, і краще виглядає з гранітною бруківкою або плиткою.

Для садових доріжок вам потрібно буде придбати тротуарний бордюр. Він зазвичай має довжину від півметра до метра, ширину від 4 до 6 см і висоту близько 20 см.

Вибирати бордюр із термообробленою або полірованою поверхнею – це вже справа смаку. На кут бордюру може бути нанесена фаска, або кути можуть залишатися гострими. З міркувань безпеки (особливо якщо у вас маленькі діти), краще вибирати бордюр зі «зрізаним», пологим краєм.

Етапи встановлення гранітного бордюру своїми руками

Коли потрібні матеріали вже куплені, можна приступати до встановлення бордюру.

Підготуйте місце для встановлення. Намітьте за допомогою кілочків та мотузки лінію встановлення бордюру. Потім потрібно викопати траншею: її глибина має перевищувати висоту бордюрного каменю. Ширина траншеї для встановлення тротуарного бордюру – близько 20 см.

Землю в траншеї потрібно добре утрамбувати, потім на дно укладається щебінь, який також утрамбовується.

Поверх щебеню укладається шар піску (якщо потрібно – змочіть його водою). Після цього можна проводити примірку: встановити бордюр і виміряти висоту за допомогою туго натягнутої мотузки. При необхідності досипте ще піску та щебеню.

Щоб остаточно встановити бордюр, підготуйте бетонний розчин (пісок, дрібний щебінь, цемент та вода у співвідношенні 2,5:2:1:2). Розчин наносимо на утрамбований пісок, потім встановлюємо та вирівнюємо бордюр. Далі розчином скріплюємо бордюрні камені між собою, а після остаточного вирівнювання заповнюємо ним усі порожнечі.

Стики між камінням зашпаровуємо цементом і піском, заливаємо водою і чекаємо, поки суміш застигне.

Якщо ви постараєтеся добре вирівняти бордюр, утрамбувати землю, і не пошкодуєте розчину, то конструкція стоятиме дуже багато років.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті