Як прибрати на цвинтарі після зими

96

Кладовище навесні завжди є дуже похмурим видовищем… Перекошені хрести, пожухла трава, нові могили, що просіли. До світлого свята Великодня всі намагаються прибрати на могилці рідних та близьких, привести місце поховання до ладу.

Що робити, якщо могила просіла?

Нові могилки просідають з плином часу. З огляду на нинішні теплі та вологі зими, земля не встигає промерзати, і могилка може серйозно «провалитися».

Вирівняти могилу просто: треба досипати землі. Ви можете привезти її або запитати адміністрацію цвинтаря, де можна взяти землю для цієї мети. Якщо ви хочете висадити квіти, верхній шар ґрунту насипте добрий, придатний для цієї мети.

Будьте готові до того, що зазвичай земля на могилі активно просідає протягом першого року. Можливо, підсипати землю доведеться ще раз (а то й не один).

Прибирання на могилі після зими просте: зберіть сміття навколо; якщо у вас досі лежать вінки – можете залишити ті, які ще добре виглядають, або забрати все повністю. Часто люди знімають з вінків букети (якщо конструкція вінка дозволяє) та прикрашають ними могилку. Вінки можна викинути, якщо минуло 40 днів.

Як прибрати на могилці, якщо стоїть пам’ятник?

Прорвіть траву навколо могилки. Можете обробити місце навколо поховання гербецидами, щоб бур’яни не росли так активно.

Протріть пам’ятник та плитку. Можете натерти портрети цинковими білилами (якщо це гравіювання). Зніміть захисні плівки з ваз і з пам’ятників (якщо накривали).

Якщо ви висадили деревця (часто садять туї та інші кущі), не забувайте доглядати їх – вчасно підстригати, щоб вони не сильно розросталися.

Куди подіти сміття?

Куди точно не потрібно – то це кидати біля дороги, чи залишати на купці біля могили. Це не тільки безвідповідально та некультурно – вітром все сміття принесе назад до могили ваших рідних.

На кожному кладовищі є спеціальні місця для сміття. Коли їдете прибирати, візьміть з собою мішки для сміття, зберіть все сміття, і винесіть, куди належить.

Чи можна прибирати на чужих могилах?

Якщо є час і бажання прибрати на покинутій могилці чужої вам людини – нічого поганого в цьому немає. Навпаки, це вважається доброю справою.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті