Як вибрати вазу для цвинтаря. Особливості догляду за гранітною вазою

430

Провідуючи могилку близького, ми приносимо солодощі та квіти. Найчастіше – саме квіти, і не важливо, живі чи штучні. І для того, щоб можна було поставити букет, використовуються вази.

Вази із граніту на цвинтарі вже давно стали звичним елементом декору. Ринок пропонує різні кольори і форми ваз. Сьогодні розбираємося, як правильно вибрати вазу, як її закріпити та які особливості догляду за нею.

Вази із яких матеріалів можна використовувати?

Взагалі на цвинтарі використовуються різні вази. Наприклад, ви можете поставити вазу із пластику. Але такі вази дуже легкі. Ще якщо вони з живими квітами і водою, то стоять, але якщо зі штучними – то перевертаються від сильного вітру.

Вази із фаянсу рідко можна побачити на цвинтарі. І зрозуміло чому – вони легко б’ються.

Тому вази з граніту стали найбільш затребуваними, коли йдеться про благоустрій могили. Тому що вони міцні, красиво виглядають разом із гранітним пам’ятником, їх можна надійно закріпити і не переживати про безпеку.

Яка форма краща?

Вази із граніту можуть бути різних форм. Найчастіше використовують точені вазочки з чорного, червоного або сірого граніту.

Оригінальний варіант – квадратні вази з гравіюванням. Таку вазу можна прикрасити зображенням квітів (троянди, гвоздики) чи іншими малюнками.

Великі сімейні пам’ятники прикрашають вазами-чашами або підвазонниками. Таку вазу дійсно можна використовувати для висаджування квітів: наприклад, петуній.

Є вази з нестандартними формами (як правило, дорогі): у формі тюльпана або троянди, геометричної фігури, у вигляді конуса і т.п.

Куди та як встановити вазу з граніту?

Вазу з граніту можна встановити на тумбу, квітник або збоку від пам’ятника, на обкладений гранітною плиткою цоколь.

Щоб вазу не вкрали (а таке може бути, якщо цвинтар не охороняється), вазу садять на залізний штир (для цього в її підставці заздалегідь роблять отвір) і закріплюють спеціальним двокомпонентним клеєм для каменю.

Як доглядати гранітну вазу?

Граніт – дуже міцний матеріал, але якщо ви хочете, щоб ваза служила вам довго, за нею треба вміти правильно доглядати.

Якщо ви хочете поставити живі квіти, краще всередину вази розмістити обрізану пластикову пляшку. Так ви зможете легко позбутися непотрібної води потім.

На зиму гранітну вазу потрібно закрити. Перед цим приберіть сміття та вологу, покладіть на дно суху губку. Потім обмотайте міцним целофаном, закрийте верх вази та закріпіть целофан мотузкою.

Чому так треба зробити?

Якщо всередині вази залишиться вода, вона замерзне взимку від морозу. Змерзла вода розширюється – ми все це знаємо, і бачили хоч раз, як тріскається повна скляна пляшка, якщо її покласти в морозильну камеру чи забути на морозі. Те саме може статися і з вашою вазою, камінь може не витримати і тріснути. Тому потрібно постаратися зробити так, щоб вода у вазу взимку не потрапляла. Так, виглядає не дуже, але навесні ваша вазочка знову радуватиме око.

Як і решта виробів з полірованого граніту, вази небажано мити з агресивними миючими засобами. Краще просто промити водою чи легким мильним розчином, потім витерти насухо.

Дотримуючись всіх цих рекомендацій, ви забезпечите своїй гранітній вазі довге життя.

У Royal Stone ви можете замовити гранітний пам’ятник разом із вазою із граніту на ваш смак. Якщо ви хочете замовити гранітні вази оптом, у нашої компанії є для вас спеціальна пропозиція. Ми доставляємо гранітні вази до інших країн оптовими партіями.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті