Які квіти висадити на могилі?

113

Красиві квіти, посаджені на місці поховання близької людини, доповнюють ландшафт. Щоб могила завжди виглядала охайною та акуратною, потрібно підібрати відповідні рослини і правильно доглядати їх.

Які квіти та рослини вибрати для висаджування на цвинтарі

На знак поваги до пам’яті померлого можна вибрати квіти, які він любив за життя. Необхідно врахувати важливий момент: вони мають бути невибагливими, здатними вижити у не дуже привітних умовах цвинтаря.

З цим завданням впораються дельфініуми, рудбекії, чорнобривці, гвоздики, незабудки, волошки, нарциси, півонії, лілійники.

Також на могилах садять дерева та чагарники. Занадто великі не підійдуть, їхня потужна коренева система з часом зруйнує могилу. Уникати слід високорослих дерев, це дуб, липа, клен, горобина.

Ось кілька варіантів:

  • Гірська сосна сорту «Мугус»;
  • Карликова ялина;
  • Карликова береза;
  • Ціліснолиста верба;
  • Ялівець;
  • Бузок;
  • Барбарис.

Дерева для висаджування на цвинтарі повинні бути не вимогливими до ґрунтових умов, стійкими до високих та низьких температур та не потребувати частих пересадок.

Як оформити клумбу

Зазвичай для цвинтарів не виділяють території з добрим ґрунтом. Тому для облагородження могили можна привезти хорошу землю з власного саду або дачної ділянки. Ще один варіант – купити ґрунт для рослин, які хочеться посадити.

Щоб клумба була постійно охайною та ошатною, потрібно підбирати рослини з урахуванням часу їх цвітіння.

Хтось воліє розташувати клумбу прямо на могилі, іншим більше подобається висаджувати квіти поруч із нею, наприклад, по периметру. Ми пропонуємо оптимальний варіант – пам’ятник з надгробною плитою та готовим вирізом під квітник. Можливі різні дизайни.

Той, хто не має можливості регулярно приходити на цвинтар і доглядати за могилою, може вибрати повністю закриту могильну плиту.

Також могили упорядковують за допомогою штучного газону. Він не вицвітає на сонці і підходить для регіонів із суворим кліматом.

Як доглядати за клумбою на цвинтарі

Декілька простих правил догляду за живою клумбою на могилі:

  • Її потрібно регулярно прополювати, а щоб бур’яни не розросталися надто швидко, використовувати гербіциди.
  • Не забувати поливати клумбу. Навіть рослини, стійкі до посухи, потребують періодичного поливу.
  • Багаторічні культури на зиму необхідно вкривати ялиновими гілками, щоб вони не вимерзли.

Також у квітник періодично потрібно досипати хороший ґрунт.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті