Виготовлення гранітних пам ятників • Royal Stone

Гранітні пам’ятники: що потрібно знати клієнту, перш ніж звертатися в компанію з замовленням?

84

“А як виглядатиме пам’ятник на цвинтарі?”

“А чи довго стоятиме пам’ятник?”

“Що краще – плита або квітники на могилу?”

Відповідь на більшість з цих питань можете знати ви і тільки ви. Тому що ми не можемо знати, як там справи з ґрунтом на вашому кладовищі, чи заросло воно деревами, чи багато у вас у місті хуліганів, які захочуть зняти вазу чи відколоти плитку від могили вашого родича.

Тому перш ніж замовляти пам’ятник, ви повинні прояснити для себе кілька важливих моментів. Це спростить завдання і вам, і нам, і в результаті ви отримаєте саме такий пам’ятник, як потрібно.

На якому цвинтарі буде встановлено пам’ятник?

Так, це дуже важливо. По-перше, зверніть увагу на те, старе воно чи нове. Якщо сильно заросло великими деревами – немає гарантії, що після «дощику» з грозою велика гілка не впаде на пам’ятник і не зашкодить його. Камінь міцний, та полірування зіпсувати — справа техніки.

По-друге, кожен цвинтар має свої правила. Можливо, вам не дозволять запросити сторонню бригаду для встановлення пам”ятників. Може, для встановлення пам’ятника потрібні якісь документи. Може, у них свої правила щодо столиків та огорож. Проясніть це все для початку – були випадки, коли люди просили взяти назад столик, бо на цвинтарі не дозволили його поставити.

По-третє, оцініть поглядом – чи не буде замовлений вами пам’ятник виглядати на тлі інших надто кричуще. Дуже дорого та красиво – не завжди доречно.

Кому буде ставитися пам’ятник?

У тому сенсі – це останній у роду чи ні? Чи є родичі поблизу, чи є кому доглядати поховання? Якщо ні – потрібно замовляти міцний пам’ятник із глухою надгробною плитою, бо розсаджувати квіти, і доглядати за ними не буде кому. Могила з гарним пам”ятником, вся у бур’янах, не буде виглядати охайно. Думайте в першу чергу про практичність та довговічність.

Как надовго ставиться пам’ятник?

Одна справа – якщо це одиночна могила, інша – якщо поряд ховатимуть інших членів сім’ї (дружину/чоловіка). У такому разі треба подумати, як “зайняти місце”. Це може бути парний пам’ятик, або одиночний, але з огорожею на два місця.

Інший випадок – коли пам’ятник ставлять «на час», бажаючи потім замінити його на дорожчий чи сімейний. Тут подумайте, а чи потрібно взагалі витрачати гроші – може краще підкопити на щось ґрунтовне відразу?

Ціна та знову ціна

Одне з найчастіших питань клієнтів: «Чому так дорого?». Бо якісно. Тому що граніт, натуральний камінь, не може коштувати дешево. Дешево – це керамограніт і крихта, які потрібно реставрувати через два-три роки, а то й повністю міняти.

Камінь прослужить вам дуже довго, якщо встановити правильно. 

Заощадити ви можете:

  • замовивши надгробок у зимовий сезон – наша компанія часто робить у цей час знижки;
  • замовивши пам’ятник без зайвої ручної роботи та простої форми, без додаткових деталей;
  • забравши пам’ятник своїм транспортом.

Не заощаджуйте тільки на нормальній установці – граніт вимагає особливого підходу та вміння.

Які були побажання самого покійного?

Часто люди похилого віку люблять поміркувати про те, як проходитиме їх похорон і який пам’ятник вони б хотіли. Дехто навіть замовляє надгробок наперед. Прислухайтеся до їхніх побажань і зробіть так, як вас просили.

Яку фотографію вибрати для пам’ятника?

Зазвичай береться фото із документів – паспорту, наприклад. Але якщо померлий вважав це фото невдалим – пошукайте інше. Дуже добре, якщо обличчя людини добре на ньому видно, фотографія не м’ята і не вицвіла: зрозумійте, це впливає на якість портрета у результаті.

Якщо пам’ятник із кольорового граніту – червоного чи сірого – портрет наноситься або на фотокераміку, або на вставку із чорного граніту, або на скло.

Портрет може бути чорно-білим або кольоровим. Дуже часто у нас запитують наші клієнти щодо кольорового портрета на пам’ятник – як довго він протримається, і чи не змиє його дощем?

Якщо дощ не з ацетону – не змиє. Вибирається спеціальна фарба, яка не тьмяніє, не вигоряє та не змивається.

Якщо ви сильно сумніваєтеся – вибирайте класичний чорно-білий портрет або фотоскло.

Чи потрібні аксесуари, і які?

Ви не повинні ставити на могилу щось ще крім пам’ятника. Але все ж таки ставлять… і ми хочемо – зазвичай клієнти керуються саме цим.

Так, могилка з вазами, столиками, огорожами виглядає красиво. Але якщо ви не збираєтесь молитися тут – можете заощадити на лампадці. Якщо у вазі стоятимуть зів’ялі квіти – це зовсім не прикрасить місце поховання.

Тому добре думайте, що вам потрібно, а без чого можна обійтись.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам замовити саме такий гранітний пам’ятник, як треба.

Запрошуємо до співпраці з нами!

Залишайте заявку або зв’яжіться з нами будь яким зручним для Вас способом

Детальніше Залишити заявку

Популярні статті